„A taky jsem vařila u Werichů …“

Eva Tůmová, Pavel Mészáros

299,00  249,00  vč. DPH (226,36  bez DPH)

s doslovem Jiřího Wericha Petráška, obsahuje fotopřílohu

 

 

Není skladem

Popis

Unikátní zpověď poslední žijící pamětnice, rodinné přítelkyně, hospodyně a tak trochu kuchařky Jan Wericha, která několik posledních let trávila s celou jeho rodinou ve vile na Kampě. Od dětství blízká kamarádka Jany Werichové, vychovatelka Werichovy vnučky Fanči, která měla možnost  nahlédnout do nejintimnějšího soukromí rodiny.
Kromě let, strávených u Werichů, Eva Tůmová poprvé vzpomíná i na svůj život, který byl plný osudových zvratů a setkání, už jen díky tomu, že sama je dcerou slavného legionáře, generálmajora Karla Střelky.
Kniha neunavuje strohými životopisnými daty. Naopak, jde o úsměvné vyprávění, které se i přes líčení mnohdy dramatických událostí nese v odlehčeném duchu, ale přesto zachycuje fakta, která bychom se jinak nikdy nedověděli, neboť jde o osobní prožitky. A že v knize nechybí ani originální recepty na pokrmy, které se u Werichů připravovaly, je samozřejmé.

„Abychom mohli osobní zážitky označit za opravdu nezapomenutelné, musíme je zaznamenat pro příští generace, protože paměť je krátká, ale napsané zůstává. A tahle kniha je podobných zážitků plná. Vznikala během příjemných setkávání nad šálkem voňavé kávy a já si při nich znovu uvědomil, jak úžasní lidé žijí mezi námi. Evička Tůmová k nim rozhodně patří…“, říká autor a zároveň nakladatel Pavel Mészáros.

Další informace

Autor

Eva Tůmová, Pavel Mészáros

Rok vydání

2019

ISBN

978-80-87624-68-5

EAN

9788087624685

Počet stran

180

Vazba

pevná

Formát

150 x 210 mm, A5