Největší tajemství třetí říše, 2. vydání

Milan Zacha Kučera

349,00  249,00  vč. DPH (226,36  bez DPH)

Není skladem

Kategorie:

Popis

Kniha získala cenu E. E. Kische za literaturu faktu pro rok 2013

Druhé doplněné vydání knihy Milana Z. Kučery „Největší tajemství Třetí říše“, tentokrát s podtitulem „Ocelové město nacistů“ je publikací, která si čtenáře získá nejen pro svoji objevnost a zúročení autorových bohatých terénních zkušeností, ale i díky populárnímu, srozumitelnému jazyku a atraktivnímu podání.

Ať už s ním budeme putovat temnými podzemními koridory továrny Wolfsberg, pátrat po tajných laboratořích pod zámkem Ksiaž, nebo listovat v zažloutlých dokumentech esesácké administrativy, vždy nás bezpečně převede přes minová pole domněnek a barvitých legend, jimiž je v průběhu let obklopila lidská představivost či snaha o zachování tajemství.

Druhé vydání publikace je doplněno novými fotografiemi a poznatky z nejnovějších terénních výzkumů badatelských skupin v podzemí komplexu Sovích hor.

 

Kniha je hodnotným příspěvkem k poznání historie závěrečné fáze existence Hitlerovy Třetí říše. Její autor odhaluje naprosto netušené a vpravdě ohromující přípravy rozvinutí válečné výroby v těsném sousedství českého území, jejichž rozsah vyvolává dodatečné mrazení z poznatku, jak velké nebezpečí pro lidstvo hitlerovský nacismus až do posledních chvil představoval. Autor sleduje a sděluje čtenářům výsledky bádání a průzkumu těchto utajovaných objektů. Porota se rozhodla udělit mu regionální cenu E.E. Kische, jelikož tímto dílem osvědčuje příznačné rysy kischovského pojetí literatury faktu – zvídavost a neúnavnou snahu zjišťovat nová, neznámá fakta, odhalovat jejich tajemství a sdělovat výsledky svého úsilí vytříbeným jazykem, čtivě a se schopností estetického, emotivně působivého prožitku.

(Z posudku předsedy poroty pro udělení Ceny E. E. Kische za literaturu faktu pro rok 2013, PhDr. Karla Richtera, CSc., která byla autorovi udělena za první vydání této knihy.)

Další informace

Autor

Milan Zacha Kučera

ISBN

978-80-87624-14-2

Počet stran

270

Rok vydání

2013

EAN

97880-87624142