Největší tajemství třetí říše

Milan Zacha Kučera

349,00  249,00  vč. DPH (226,36  bez DPH)

Není skladem

Popis

Člověk by si řekl, že všechna tajemství minulé války jsou uždávno vyčichlá a rozebraná vítěznými mocnostmi.Když jsem konečně odevzdal dokončený rukopis své knihy, současně avizoval chystané téma na svých stránkách a pak v klidu odletělna dovolenou na jeden méně navštěvovaný řecký ostrov,začaly se dít věci… Prvního července se zhroutily moje webovky a ftppřístup na ně byl náhle kryt jiným heslem. Poté vydal Google o mé webové adrese bezpečnostní varování, že stránky by mohly poškodit počítač návštěvníka.Všechno vypadalo jako malá nehoda, která se tu a tam nawebu přihodí.
Jenomže pak jsme prošli statistiky a zjistili jsme, že v posledníchdvou měsících byly stránky pouze v češtině navštíveny120krát z Brazílie. Předtím 28.5. v 8:30 přišel kybernetický útok z Uruguaye z Montevidea.Sofistikovaný trojský kůň, načasovaný na 1.6. Z mých stránek tototiž vypadalo, že si knihu vydám sám a stránky budousloužit k její jediné distribuci. Montevideo bylo po válce doslovaprolezlé nacisty – situace byla natolik vážná, že už dávno předdopadením Eichmanna tam v roce 1956 izraelský Mossad popravil jednoho z nejhorších nacistickýchřezníků Cukurse.Znám pár historek kolegů z Polska, kterým se staly podivné věci, když se „motali“ kolem záhady Riese. Jestli s nimi souvisí i moje příhoda, těžko říct…
Milan Zacha Kučera

 

Podzemní prostory odedávna působily na mysl a představivost člověka. Nejen na formování prvotních uměleckých a náboženských představ, kdy se jeskynní prostory měnily v první chrámy a obrazárny, ale i při hledání bezpečného úkrytu pro všechno, co mělo zůstat skryto před denním světlem. V dávné minulosti šlo zřejmě o udržení mystéria, o přežití jedince nebo kmene. V době nedávné však zejména o strategický význam podzemních prostor k výstavbě technologických zařízení a úkrytů, neuralgických bodů informační společnosti – ať už jde o řídicí centrály, kryty před zbraněmi hromadného ničení, cyklotrony nebo servery globální komunikační sítě.

Až do druhé světové války byly podzemní prostory (uměle vybudované, nebo vzniklé adaptací jeskyní či suterénů středověkého stavitelství) využívány zejména za účelem skladování a dočasné ochrany. S koncepcí totální války (Der Totale Krieg) a v době sílícího bombardování však v období nacistické Třetí říše došlo k přesunu výrobních a vědecko-výzkumných kapacit pod zem v do té doby nevídaném rozsahu. Přísně střežená tajemství kolem jednotlivých podzemních nacistických základen způsobuje, že dodnes silně ovlivňují naši představivost, přičemž vyvolávají množství otázek. A mnohé nejednoznačné, často i rozporuplné odpovědi na ně vytvářejí mytologii, která má však často k pravdě blíže, než by se na první pohled mohlo zdát.

Klauzule Geheime Reichssache tak dodnes působí i na současné badatele, když začínají svá pátrání tam, kde před lety skočili či rezignovali agenti tajných služeb, a sestupují jako bájní hrdinové germánských legend za poklady dračích jeskyní. V zasypaných a nedostupných štolách tak mohou čekat na své objevitele ukryté cennosti, umělecká díla a dokumenty, případně revoluční technologie, jimiž chtěla nacistická elita odvrátit pád Třetí říše, která sice dostala do vínku tisícileté trvání, ale osud její historii omezil na dvanáct let a čtyři měsíce, než se rozplynula v dýmu a požáru porážky…

 

Kniha Milana Z. Kučery „Největší tajemství Třetí říše“ je publikací, která si čtenáře získá nejen pro svoji objevnost a zúročení autorových bohatých terénních zkušeností, ale i díky populárnímu, srozumitelnému jazyku a atraktivnímu podání. Ať už s ním budeme putovat temnými podzemními koridory továrny Wolfsberg, pátrat po tajných laboratořích pod zámkem Ksiaž, nebo listovat v zažloutlých dokumentech esesácké administrativy, vždy nás bezpečně převede přes minová pole domněnek a barvitých legend, jimiž je v průběhu let obklopila lidská představivost či snaha o zachování tajemství.

 

Je smutnou zkušeností, že člověk zajímající se o záhady poslední válkyje u nás (a nejenom u nás) zavalen velkým množstvím materiálůo Area 51, americkém atomovém výzkumu, německých továrnáchDora (rakety V1 a V2), o údolí Jonastal (zastavovače motorů),o Ohrdrufu (pokusný německý atomový výbuch) nebo o francouzskémMimoyecques (střely V3), a přitom má toto všechno nadosah. Největší tajemství Třetí říše totiž leží nějakých šest kilometrůod východočeských Janoviček, poblíž Broumova. Tato obří stavbas názvem „Anlage Riese“ je jedna z nejrozsáhlejších v dějinách nacistickéhoNěmecka, jak co do velikosti, tak finanční náročnosti…Leží na ní těžko proniknutelná mlha tajemství, kterou se pokusímev této knize alespoň trochu poodhalit. Neznáme totiž ani její určení,ani její skutečný rozsah… Zkrátka i přes desítky let, které nás dělí odkonce války, je tu stále mnoho otazníků.

Milan Zacha Kučera, Olomouc 2009 – 2011

 

Milan Zacha Kučera (30.11.1973, Olomouc)
Občanským povoláním manažer cestovní kanceláře.Bádáním v oblasti záhad se zabývá a přednáší onich již od roku 1992, účastník a iniciátor mnohazáhadologických expedic. Od roku 1999 je členemnašeho nejstaršího a největšího badatelskéhospolku KPU Plzeň, v jehož radě posledních pět letpůsobí jako specialista na poklady a historickézáhady.
Do roku 2006 se aktivně angažoval v komunitě tzv.hledačů pokladů s detektory kovů. Je jedinýmzahraničním spolupracovníkem polské S.G.P.(Sowiogorska Grupa Poszukiwawcza), skupinyvěnující se se souhlasem polských oficiálních místodhalení tajemství Sovích hor. V roce 2012 přivezldo Česka vicemistrovský titul – 3. místo v celopolskýchzávodech hledačů pokladů s detektory kovůve Walimi.
Kniha, kterou právě držíte v ruce, vznikla jako plodjeho terénního výzkumu i zpracování mnohapolských zdrojů, a je tak pro česko-slovensképrostředí něčím zcela novým, neznámým, tak jakoony tajemné nacistické podzemní objekty, o kterýchpojednává.

Stránky autora knihy Největší tajemství třetí říše: www.jesen.cz

Další informace

Autor

Milan Zacha Kučera