Nová škola hry na klasickou kytaru

Jan „Kuře“ Veselý

299,00  199,00  vč. DPH (180,91  bez DPH)

kniha + CD

Není skladem

Popis

V této učebnici žáci najdou základní teoretické znalosti z hudební nauky potřebné nejen k lepšímu pochopení hry na kytaru, ale současně přispějí k jejich hudební gramotnosti – ať už jde o notopis, rytmická cvičení, stupnice, intervaly, stavbu akordů, kvintový a kvartový kruh atp. Seznámí se jak se skladbami starých mistrů (Carulli, Carcassi, Händel, Couperin, Sor, Corelli, Giuliani..), tak i s jednoduchými lidovými písničkami a vybranými populárními skladbami 20. století. Osvojí si techniky hry na klasickou kytaru a naučí se souhře v duu a jednoduchým doprovodům. Poznají stavbu akordů a naučí se vytvářet jejich obraty a sazby, aby jejich hra byla jednoduchá, srozumitelná a dbalá zákonitostí doprovodné hry.

 

Jan Kuře Veselý (1956)
V osmdesátých letech hrál a aranžoval pro orchestr, který spolupracoval s předními zpěváky. Byl k dispozici jako studiový hráč v Českém rozhlasu v Ústí nad Labem. Po roce 1989 působil v angažmá Show orchestru v Holandsku a Belgii, má za sebou rovněž časté výjezdy do Německa a angažmá v muzikálovém orchestru a v jazzovém triu v západní Evropě. Po návratu se přestěhoval do severních Čech, kde dnes působí jako učitel hry na elektrickou a klasickou kytaru na ZUŠ v Litoměřicích.
Spolupracoval na pořádání kytarových seminářů v Chorvatsku s L. Andrštem, S. Jelínkem,J. Kyselou a dalšími špičkovými kytaristy. Složil hudbu k několika krátkým filmům a divadelním hrám. Vydal CD „Jamsession 1 a 2“, určená jako pomůcka k improvizaci, dále učebnice „Kouzlo improvizace“ a „Jazzové Standardy 1“, které jsou pomůckou k výuce na kytaru, klávesy, dechové nástroje v C hlase, Bb hlase, Eb hlase a v basovém klíči.
Aranžuje pro různá hudební seskupení, od symfonických orchestrů až po rockové skupiny.

Další informace

Autor

Jan „Kuře“ Veselý

Počet stran

150

Rok vydání

2016

Formát

A4

Vazba

brožovaná

ISMN

979-0-9004036-0-5

EAN

9790900403605