Světlo z dávných věků (levné knihy)

Ivo Wiesner

249,00  99,00  vč. DPH (90,00  bez DPH)

 

Není skladem

Kategorie:

Popis

V mýtech mnoha starých národů se hovoří o tom, že v minulosti vznikly a rozvinuly se nejméně tři vyspělé civilizace, ale vždy po uplynutí 6000 let byly smeteny obrovským kataklyzmatem. Naše civilizace žije ve čtvrtém cyklu a podle předpovědí je také odsouzena k záhubě. Co je příčinou těchto katastrof a kdy kataklyzma udeří?

V odkazu zaniklých civilizací nacházíme mnoho technických a technologických znalostí, kterým dodnes nerozumíme, nebo je v našem století znovu pracně objevujeme. Co je například kujné sklo? Jak lze kalit měď na tvrdost a pružnost oceli? Jak lze ovládnout blesk? S úžasem zjišťujeme, že „Oheň Bharavy“ je vlastně napalmem a střelný prach i bronzová děla znali již staří Indové před 4. stoletím př. n. l.

Je málo těch, kteří pochopili, že tajemstvím alchymie je fúze jader těžkých prvků. Nemnozí porozuměli tvrzení starých Mistrů, že cílem alchymie není transmutace kovů ve zlato, ale vytvoření speciální energie zasahující samu intelektuální podstatu lidské bytosti.

Knihy prodávané v sekci „levné knihy“ jsou knihy antikvární, se stopami po používání,  nebo lehce mechanicky poškozené. Nejsou vhodné jako dárek, ale velmi příznivá cena čtenáře jistě potěší.

 

Další informace

Autor

Ivo Wiesner

Formát

A5

Vazba

brožovaná