Wunderland Díl II. – Úder Siegfriedova meče

Miloš Jesenský, R. K. Leśniakiewicz

299,00  199,00  vč. DPH (180,91  bez DPH)

Popis

Volné pokračování díla „Wunderland-Mimozemské technologie Třetí říše“ prezentuje neobyčejnou kapitolu poválečných let, která se váže k jednomu z největších tajemství Třetí říše. Dozvíte se o tajných výzkumných základnách nacistických vědců, které byly obsazeny Rudou armádou a později využity k početným provokacím proti skandinávským státům. Politické alibi měl Sovětům zabezpečit především fakt, že nástrojem zastrašování vlád Norska a Dánska nebyl jejich vlastní arzenál, ale nacistické supertajné zbraně. V knize jsou obsaženy jak početné zprávy očitých svědků, tak i donedávna utajované dokumenty rozvědky, vypovídající o převzetí futuristických plánů nacistických vědců Stalinovými agenty. Pátrání po záhadné strategické zbrani, která měla v Hitlerových představách způsobit zásadní obrat ve válce, nás povede z podzemních továren Protektorátu Čechy a Morava přes tajné laboratoře SS ve Slezsku, raketové základny u Baltského moře až k severským fjordům Skandinávie.

Kpt. Ing. Robert K. Leśniakiewicz (1956) je absolventem Vyšší důstojnické školy mechanizovaných vojsk a výzkumu bílých míst naší historie se věnuje už od konce sedmdesátých let. Je známý jako tvůrce a nadšený propagátor originálních teorií, které shrnul v dílech Ufologie a politika, XIV tajemství historie, či Sibiřský bolid. Kromě toho je autorem čtenářsky úspěšných knih Projekt Tatry, UFO nad hranicí (Krakov, 2002), Poválečné osudy německé Wunderwaffe (Varšava, 2007) a Wunderland: Mimozemské technologie Třetí říše (Ústí nad Labem, 1998; Varšava, 2001) ve spoluautorství s Milošem Jesenským, která vychází v druhém polském a třetím rozšířeném českém vydání. Více na cbza-jordanow.blog.onet.pl

Dr. Miloš Jesenský, PhD. (1971) bývalý odborný pracovník Východoslovenského muzea v Košicích, doktorand Oddělení dějin vědy a techniky Historického ústavu Slovenské akademie věd a současný ředitel Kysuckého muzea v Čadci. Od roku 1997 vydal přes dvacítku knižních titulů ve třech jazycích z oblasti nerozřešených hádanek minulosti i našeho světa. Čtenářsky nejúspěšnějšími tituly jsou například Vyslanec z temnot (AOS Publishing, 2000), Po stopách Indiana Jonese (2000) či Záhada Měsíční jeskyně (2006). V nakladatelství AOS Publishing vyšly též tituly „Čtyři hodiny do středověku“(1997),“Dva měsíce ve středověku“(1999), „Nejsme první na Měsíci“(2002) či „Bohové atomových válek“(1998). Je členem Svazu slovenských spisovatelů, Slovenského PEN Centra a Slovenského syndikátu novinářů.

Další informace

Autor

M. Jesenský – R. K. Leśniakiewicz

ISBN

978-80-86063-94-2

Počet stran

240

Rok vydání

2011

Formát

A5

Vazba

brožovaná