• -100,00 Kč
search

Tajný příběh Spasitele

179,00 Kč
79,00 Kč Sleva 100,00 Kč
Vč. DPH
Počet
Skladem

 

Poštovné zdarma při nákupu nad 1000,- Kč

visa

Žádná postava světových dějin není tak vzrušující jako Ježíš Kristus. Nikdo neovlivnil kulturu a civilizaci tak jako on. Ještě dnes, po více než dvou tisících let, stále fascinuje, přitahuje a zajímá. K jeho přívržencům se počítají 2,3 miliardy lidí. Protože zhruba asi tolik křesťanů se k němu dnes hlásí.

Co však vlastně opravdu vyučoval? A především – jak asi vypadal jeho skutečný život, oprostíme-li ho ode všech náboženských legend? Budeme-li poctiví, nezbývá, než přiznat, že toho o nejdůležitější postavě naší historie víme žalostně málo.

Není to tak dávno, co světovou pozornost vzrušil nález tzv. Kumránských svitků v Izraeli poblíž Mrtvého moře a vzápětí také objev knihovny v Nag-Hammadí. Tyto dokumenty jakoby úplně odporovaly vzletnému a místy až výbušném evangeliu Lukášovu; naopak, jakoby nám ukazovaly Ježíšovo učení v docela jiném světle. Najednou se před námi začíná rýsovat docela jiný Ježíš, než jak nám ho prezentují čtyři kanoničtí evangelisté Matouš, Marek, Lukáš a Jan. To by ovšem znamenalo v dosavadním chápání Ježíše hotovou revoluci.

Jenže – jsou tyto zdroje pravdivé? A proč až dodnes nebyla s jejich obsahem a rozborem náležitě seznámena široká veřejnost? Namísto toho byly dokumenty tiše a nenápadně vykoupeny za cenu několika milionů dolarů do soukromých rukou. Možná proto, že obsahují myšlenkovou nálož, která by otřásajícím výbuchem dokázala uvrhnout dosavadní stavbu velkých církví do naprosto žalostných trosek. Co je to tedy za informace, které svitky obsahuji?

Nenecháme stranou ani tajná předkřesťanská učení, která musela kvůli křesťanské ideologii zůstat zcela cíleně skryta pláštíkem zapomnění. Co se vlastně v raném křesťanství tajně a za zavřenými dveřmi vyučovalo? I v tomto směru se možná dočkáme nečekaných překvapení!

Jsme přesvědčeni, že tato kniha může čtenářům pomoci vybudovat si docela nový pohled na postavu Ježíše Krista. Obsahuje totiž informace a fakta známá sotva jen několika procentům odborné veřejnosti. Té širší zůstala – často i záměrně – skryta. A novinek ohledně mysteriózně-tajemné postavy Ježíše není málo.

tajny-pribeh-spasitele
81 ks

Parametry

Autor
Frank Fabian
EAN
9788087624531
ISBN
978-80-87624-53-1
Formát
A5
Vazba
brožovaná
Počet stran
250
Rok vydání
2017
chat Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.