• -100,00 Kč
search

Nová škola hry na klasickou kytaru

299,00 Kč
199,00 Kč Sleva 100,00 Kč
Vč. DPH
Počet
Poslední kusy skladem

 

Poštovné zdarma při nákupu nad 1000,- Kč

visa

V této učebnici žáci najdou základní teoretické znalosti z hudební nauky potřebné nejen k lepšímu pochopení hry na kytaru, ale současně přispějí k jejich hudební gramotnosti – ať už jde o notopis, rytmická cvičení, stupnice, intervaly, stavbu akordů, kvintový a kvartový kruh atp. Seznámí se jak se skladbami starých mistrů (Carulli, Carcassi, Händel, Couperin, Sor, Corelli, Giuliani..), tak i s jednoduchými lidovými písničkami a vybranými populárními skladbami 20. století. Osvojí si techniky hry na klasickou kytaru a naučí se souhře v duu a jednoduchým doprovodům. Poznají stavbu akordů a naučí se vytvářet jejich obraty a sazby, aby jejich hra byla jednoduchá, srozumitelná a dbalá zákonitostí doprovodné hry.

 

Jan Kuře Veselý (1956)

V osmdesátých letech hrál a aranžoval pro orchestr, který spolupracoval s předními zpěváky. Byl k dispozici jako studiový hráč v Českém rozhlasu v Ústí nad Labem. Po roce 1989 působil v angažmá Show orchestru v Holandsku a Belgii, má za sebou rovněž časté výjezdy do Německa a angažmá v muzikálovém orchestru a v jazzovém triu v západní Evropě. Po návratu se přestěhoval do severních Čech, kde dnes působí jako učitel hry na elektrickou a klasickou kytaru na ZUŠ v Litoměřicích.

Spolupracoval na pořádání kytarových seminářů v Chorvatsku s L. Andrštem, S. Jelínkem,J. Kyselou a dalšími špičkovými kytaristy. Složil hudbu k několika krátkým filmům a divadelním hrám. Vydal CD „Jamsession 1 a 2“, určená jako pomůcka k improvizaci, dále učebnice „Kouzlo improvizace“ a „Jazzové Standardy 1“, které jsou pomůckou k výuce na kytaru, klávesy, dechové nástroje v C hlase, Bb hlase, Eb hlase a v basovém klíči.

Aranžuje pro různá hudební seskupení, od symfonických orchestrů až po rockové skupiny.

nova-skola-hry-na-klasickou-kytaru
1 ks

Parametry

Autor
Jan „Kuře“ Veselý
EAN
9790900403605
ISBN
979-0-9004036-0-5
Formát
A4
Vazba
brožovaná
Počet stran
150
Rok vydání
2016
chat Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.