• -100,00 Kč
search

Smrt létá rychleji aneb Můj život letce

228,00 Kč
128,00 Kč Sleva 100,00 Kč
Vč. DPH
Počet
Skladem

 

Poštovné zdarma při nákupu nad 1000,- Kč

visa

Píši tuto knihu pro mládež, která přichází po nás, neboť ona bude jednou soudcem našich činů. Věnuji ji svým mrtvým druhům, neboť ti vykonali z nás všech nejvíce. A spojuji-li s touto knihou ještě nějaký cíl, pak je to tento: rád bych ukázal, že každému z nás byl dán do vlastních rukou osud, zda chceme být kramáři anebo vojáky, zda chceme užívat života, anebo nedbat osobního štěstí před myšlenkou, která nás malou loďkou našeho bytí zanáší do věčného proudu dějin.

Ernst Udet

 

Generál-letecký zbrojmistr, Generaloberst Ernst Udet podlehl dne 17. listopadu 1941 následkům těžkého zranění, jež utrpěl při zkoušení nové zbraně. Tím skončil bojový život, který znal jen jeden cíl – letecké zesílení Německa.

 

S Ernstem Udetem ztratil německý národ po Richthofenovi nejúspěšnějšího stíhacího letce světové války, letecký dorost svůj zářící vzor, německá letecká zbraň odvážného a cílevědomého průkopníka.

 

Jeho sláva je nesmrtelná. Proto jsem splnil dnes vůli Vůdce a nejvyššího velitele branné moci a propůjčil na jeho rozkaz stíhací eskadře III. jméno „Udetova stíhací eskadra“. Tak bude pro všechny časy zvěčněna památka jednoho z našich největších mužů letecké zbraně.

 

Hermann Göring,

říšský maršál Velkoněmecké říše

a vrchní velitel letectva

smrt-leta-rychleji-aneb-muj-zivot-letce
18 ks

Parametry

Autor
Ernst Udet
EAN
9788087624104
ISBN
978-80-87624-10-4
Formát
A5
Vazba
brožovaná
Počet stran
170
Rok vydání
2013
chat Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.