Nakladatelství AOS Publishing bylo založeno v roce 1990 a od svého počátku bylo zaměřeno na vydávání literatury s tématy, jejichž vydávání před rokem 1989 nebylo žádoucí. Převažovala duchovní témata či záhady historie.

Postupně se nabídka začala rozšiřovat o další témata z oboru historie, zejména z období druhé světové války či středověku, literaturu faktu, která se však nevyhýbala i některým kontroverzním tématům. Některé z titulů nejsou skutečně komerční, nejsou určeny širokému spektru čtenářů, naopak jsou určeny těm, kteří se chtějí dovědět víc.

V posledních letech jsme začali oslovovat i ty čtenáře, kteří se chtějí pobavit, a tak jsme zařadili i knihy, které jsou věnovány zajímavým osobnostem naší kultury. Přibyly i hudebniny a audioknihy.

Stále se však snažíme přinášet výpovědi a svědectví osobností, které mají co říct a v jejichž případě by byla škoda, kdyby neměli možnost nám své myšlenky zanechat alespoň v písemné formě. Protože staré latinské úsloví „Litera scripta manet“ platí stále.

 Petra Clinic