• -90,00 Kč
search

Pravda o Wunderwaffe

240,00 Kč
150,00 Kč Sleva 90,00 Kč
Vč. DPH
Počet
Není skladem


 

Poštovné zdarma při nákupu nad 1000,- Kč

visa

Nejtajnější a technicky avantgardní zbraně Třetí říše představují složitou záhadu a přinášejí reflexe rozmanitého charakteru. Stejně bezprostředně se toto téma týká řízení zbrojního průmyslu, vědy jako takové, barbarské koncepce návratu k nevolnictví, stejně jako role SS v celém systému vojenského hospodářství. Tato kniha je věnována technickým otázkám, avšak je nutné uvědomit si širší kontext s tím spojených jevů. Závěry z těchto reflexí mají nadčasový charakter a mohou být užitečné i v budoucnosti. Soustředíme-li se na technické otázky, odhalíme, že dominující vlastností celého vědecko-ekonomického systému byla jeho až neuvěřitelná efektivita.

Koncem roku 2001 měl autor jako jeden z prvních zahraničních badatelů možnost zhodnotit historické dokumenty centrály rozvědky amerických leteckých sil (National Air Intelligence Center) na základně Wright-Patterson, kde se bezprostředně po válce nacházelo sídlo technické rozvědky.

Z rozhovorů s tehdejšími pracovníky základny jasně vyplývalo, že konec války – kdy byly zkoumány nejrůznější německé prototypy a plány – byl pro Američany dobou jakéhosi „technického osvícení“. V aktech na základně pak autor narazil na názor generála Hugha Knerra, zástupce velitele amerických sil v Evropě pro administrativní záležitosti z roku 1945:

„Převzetí německého vědeckého a průmyslového establishmentu odhalilo fakt, že jsme alarmujícím způsobem pozadu v mnoha oblastech výzkumu. A pokud nevyužijeme příležitost k zapřažení aparátu mozků, které ho rozvíjely, zaostaneme na dlouhé roky při realizací prací, které již byly dávno realizovány…“

pravda-o-wunderwaffe

Parametry

Autor
Igor Witkowski
Formát
A4
Vazba
brožovaná
Počet stran
290
Rok vydání
2009
chat Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.