• -130,00 Kč
search

Utajené dějiny středověku

444,00 Kč
314,00 Kč Sleva 130,00 Kč
Vč. DPH
Počet
Poslední kusy skladem

 

Poštovné zdarma při nákupu nad 1000,- Kč

visa

Myslíme si, že víme?

Nebo je všechno jinak?

 

Pravdu má Miloš Jesenský, když rozviklává tvrdošíjně přijímaný omyl o středověku jako o temné etapě stagnace lidské evoluce. Středověk byl pouze jiným pokračováním cesty, jejíž prach začaly vířit nohy prapředků před mnoha tisíciletími.

 

Středověk netkvěl ve vzduchoprázdnu, ani nespadl s nebe. Spíše lze říci, že je čímsi jako oddechovým časem mezi civilizací pravěku, starověku a dnešní explodující technickou civilizací 21. století. Řada středověkých myslitelů znala prameny informací velmi starého data, které umožňovaly poučeným plout v hlubinách moře, vznášet se v ovzduší i létat ke hvězdám, ale též prodlužovat život, omlazovat těla, potlačovat zločinné sklony, vyrábět zlato i kovy na Zemi dosud neznámé. Starověk létal, létal i Šalomoun… Lze se pak divit, že středověcí konstruktéři se pokoušeli o totéž?

 

Miloš Jesenský nás bude mnohdy uvádět v tichý úžas – na stránkách jeho knihy se setkáme s netradičními výklady burcujícími představivost a kreativitu. Jeho kniha je živá jako rtuť, čirá jako lesní studánka a plná inspirací. Čtěme, divme se, uvažujme a těšme se touto knihou, třebaže nebudeme vždy stejného názoru jako autor.

utajene-dejiny-stredoveku
2 ks

Parametry

Autor
Miloš Jesenský
EAN
9788087624067
ISBN
978-80-87624-06-7
Formát
A4
Vazba
vázaná
Počet stran
390
Rok vydání
2014
chat Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.