Alchymie a theurgie svatého ohně
search

Alchymie a theurgie svatého ohně

99,00 Kč
Vč. DPH
Počet
Skladem

 

Poštovné zdarma při nákupu nad 1000,- Kč

visa

„Existují jiná velká tajemství, významnější, než je transmutace kovů, a tato tajemství jsou známa jenom Velkým Mistrům.“

Isaac Newton

 

Alchymie nepředstavuje pouze rozměr přízemní technologie umožňující získání hmotného bohatství, ani nové perspektivní směry metalurgie, ale je především objektivně existující starobylou vědou umožňující především to, co staří Mistři nazývají transmutací těla a vědomí. Sám pojem „alchymie“ je relativně mladý a svým původním obsahem představuje přínos západní (atlantské) vědy. Vědění Východní říše, zmiňované častěji jako říše Velkého společenství Světla, je v manuskriptech uváděna pod jménem „theurgie Svatého Ohně“ či „věda o Ohni bohů“. Nanejvýš dokonalou syntézu alchymické vědy a theurgie Svatého Ohně představuje hermetická věda vytvořená zbožněným synem Osirise a Isidy jménem Hór (Horus), kterého alchymisté od věků znají jako Herma. V běhu věků se vnímání alchymie víceméně ustálilo jako technologie či technicky orientované vědy, kdežto theurgie byla vědou pojednávající o transmutaci těla, mysli a vědomí. Hermetická věda, jindy uváděná jako věda Hermova, pak spojuje obě části v úplné a vševystihující starobylé vědění o všem, co se vztahuje k člověku a světu, který jej obklopuje.

 

V této knize autor předkládá k zamyšlení obraz vědění dávných předků, který, i když zdaleka nedosahuje své původní úplnosti, může nám přinést mnohé odpovědi, které lidstvo dosud neúspěšně hledá.

alchymire-a-theurgie-sv-ohne
17 ks

Parametry

Autor
Ivo Wiesner
EAN
9788086063744
ISBN
978-80-86063-74-4
Formát
148 x 210mm
Vazba
brožovaná
Počet stran
124
Rok vydání
2018
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.